Skip to content

Nowoczesna architektura : O Oikonomia: Szkoła Ezra Stiles w Saarinen otwarta po remoncie 55 milionów dolarów

2 lata ago

782 words

NEW HAVEN, CONNECTICUT.
Ezra Stiles College w Yale, zaprojektowany przez Eero Saarinena i ukończony w 1961 roku, został ponownie otwarty dla studentów w zeszłym miesiącu po rocznej renowacji w wysokości 55 milionów dolarów.
Projekt był ostatnim z całkowitych remontów wszystkich uczelni w Yale, które rozpoczęły się w 1998 roku i kosztowały ponad 500 milionów dolarów (po uwzględnieniu inflacji).
Uczniowie są zadowoleni z pracy, chwalą nowy piec do pizzy z cegły w jadalni, przechodzą z pokoi jednoosobowych do pokojowych, udoskonalili meble i oświetlenie.
Jon Rubin.
12 powiedział Yale Daily News (YDN), że odnowiony Stiles jest zdecydowanie lepszy.
z uczelni, w której mieszkał dwa lata temu.
Dla administracji Yale projekt jest ostatnim krokiem w długim procesie, który ma na celu zwiększenie konkurencyjności ich placówek studenckich z instytucjami partnerskimi.
To naprawdę bardzo ekscytujące, że ukończyłeś cały cykl .
Prezydent Yale University Richard Levin powiedział w wywiadzie dla YDN.
Nie ma wątpliwości, że mamy najlepsze obiekty mieszkaniowe w kraju dla naszych studentów. Ogromne przywiązanie firmy Yale do obiektów jest mile widzianą ulgą, ponieważ poprzednie administracje uniwersyteckie pozwoliły temu i innym obiektom popaść w ruinę.
Pomimo nowoczesnych mebli i najnowocześniejszych urządzeń w Ezra Stiles dzisiaj, zaledwie 13 lat temu, wszystkie 12 college ów w Yale stało w obliczu rozpadającej się infrastruktury z powodu braku funduszy.
Levin powiedział YDN, że nawet przy obecnej niepewności ekonomicznej jest mało prawdopodobne, że kolegia ponownie wejdą w podobny okres ruin.
Od 2003 roku Yale odłożył średnio 2,7 procent budynków.
koszty wymiany co roku, aby zaoszczędzić na przyszłe naprawy.
Korzystając z tego funduszu, powiedział Levin, kolejna runda renowacji na pełną skalę rozpocznie się w 2051 roku.
Projekt stawia pytania o wartość projektu architektonicznego w budowaniu kapitału kulturalnego.
Zastanawiasz się, w jakim stopniu podpis Saarinena zwiększa zdolność Yale do konkurowania z konkurencyjnymi instytucjami w przyciąganiu najlepszych i najświetniejszych następnych pokoleń.
Warto na przykład zauważyć, że artykuł YDN na ten temat wspomina tylko nazwisko Saarinena, w połowie artykułu i tylko z powodu jego skomplikowanej architektury.
utrudnia nawigację po budynku..
Studencka refleksja na ten temat jest ograniczona, z jedynym pozornie trafnym cytatem w artykule pochodzącym od Jennifer Fung.
12, który zauważył, że uczniowie muszą przejść przez trzy drzwi, aby dostać się gdziekolwiek. Ja, podobnie jak większość z was, kibicuję odnowionym wysiłkom Yale, aby zachować jego architektoniczną spuściznę, ale nie wystarczy czerpać prywatnej przyjemności z tak małych zwycięstw.
W miarę, jak absolwenci Ezra Stiles będą mieli wielu absolwentów, wielu stanie się naszymi przyszłymi klientami, stając się potężnymi decydentami w świecie finansów, nieruchomości i rządu.
Szkoda, że tak mało uwagi poświęcono pracy Saarinena na uczelni jako geniuszowi architektury.
Brakujące możliwości marketingowe dla całej dziedziny, tutaj kolejne pokolenie jednostek uczyło się myśleć o bohaterskim architektu jako o twórcy irracjonalnych układów korytarzy.
Aby zrozumieć stanowisko Yale w sprawie wartości projektu, pouczające jest porównywanie z poglądami studentów wyrażanymi w innej wysoko postawionej instytucji akademickiej na północnym wschodzie Ameryki: Massachusetts Institute of Technology (MIT).
MIT jest miejscem dwóch znaczących prac Saarinena, Kresge Auditorium (1955) i MIT Chapel (1955).
Ich studencka gazeta, The Tech .
zawiera pięćdziesiąt trzy artykuły wspominające o Saarinen.
dostępne na swojej stronie internetowej w porównaniu z trzema sieciami YDN.
Artykuły, z szacunkiem w tonie, zwykle koncentrują się na humanizmie architekta i przyczyniają się do ciągłej ewolucji architektonicznej MIT.
Sentyment wobec Saarinen wyrażony przez.
Słynną architekturę: Unikalne budynki Innowacyjny styl Echo MIT.
Wywiad z lutym 1999 r.
z ówczesnym dziekanem Wydziału Architektury i Planowania, nieżyjącego już Williama J.
Mitchella, jest typowy.
Autor artykułu Mary K.
Tse prowadzi do komentarzy Mitchella, zauważając, że chociaż niektórzy ludzie powiedzieli nawet, że niehomogeniczne, nie pokryte bluszczem budynki są po prostu brzydkie, w rzeczywistości wiele budynków MIT jest dosłownie dzieła sztuki..
Porównajmy to z niedawnym artykułem YDN napisanym przez przybyłego ucznia o jej konsternacji po dowiedzeniu się, że została ona przydzielona do zaprojektowanego przez Saarinen Morse College (sąsiadującego z Ezrą Stiles), oczerniała jako.
New Jersey z Yale ..
W swoim artykule Less is Morse , felietonistka, Catherine Chiocchi, ubolewa nad ogólnym sentymentem na temat modernistycznego obiektu mieszkaniowego, nic nie mówiąc: można bezpiecznie powiedzieć, że żaden prefabryk nie chce być posortowany na Morse a lub Stilesa (chyba że mają naprawdę dziwny fetysz Eero Saarinen) ;.
jej najbardziej pozytywne przeprosiny za budowle cementowe w Saarinen.
czy z pewnej perspektywy mogliby b
[podobne: contbus kontakt, cement pucolanowy, megachemie ]

Powiązane tematy z artykułem: cement pucolanowy contbus kontakt megachemie