Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Alvaro Siza – Galicyjskie Centrum Sztuki Współczesnej za pośrednictwem obiektywu Fernando Guerry

2 lata ago

297 words

Poniższe zdjęcie autorstwa Fernando Guerra koncentruje się na Galicyjskim Centrum Sztuki Współczesnej, projekcie portugalskiego architekta Álvaro Siza Vieira.
Znajdujące się w hiszpańskim mieście Santiago de Compostela Galicyjskie Centrum Sztuki Współczesnej powstało w 1993 roku.
Deklarowana horyzontalność i szacunek dla otaczających budynków i struktury miejskiej są konfigurowane w najbardziej niezwykłych gestach tego projektu.
Solidne i surowe woluminy tworzą granice obszaru na ulice, z odejmacjami, które umożliwiają dostęp do nich.
Centrum posiada kilka stałych i tymczasowych sal wystawowych, audytorium, bibliotekę, kafeterię i pomieszczenia administracyjne.
.
Fernando Guerra | FG + SG.
Fernando Guerra | Granulat FG + SG jest stosowany do mieszania z otoczeniem, z materiałem starzonym wraz z budynkiem, przypominającym sąsiednie budynki, które również są zbudowane z tego samego materiału.
Wewnątrz Siza skupiła się na trzech głównych materiałach: granicie, marmurze i drewnie, z trzeźwością, która pozwala na czytelne odczytanie objętości.
Rzeźbiarskie detale tarasu i obecność światła we wnętrzu dopasowują się do każdej atmosfery podczas przemieszczania się między pomieszczeniami.
.
Fernando Guerra | FG + SG Według architekta budynek jest skonfigurowany jako struktura podłużna zorientowana w kierunku północ-południe, złożona z dwóch wysokości i objętości z trzema planami w kształcie litery L, które przenikają się na południowym końcu, tworząc trójkątny pośredni dziedziniec.
Średnia wysokość tomów pokrywa się z sąsiednimi budynkami, klasztorem i kościołem.
Objętość pełni rolę pośredniczącą między różnymi skalami otaczających budynków.
.
Fernando Guerra | FG + SG Pełna fotografia w galerii poniżej: Referencje: Centro Galego de Arte Contemporánea.
Álvaro Siza.
1993.
Dostępne tutaj.
[hasła pokrewne: cement pucolanowy, sztuczna trawa castorama, unidom żywiec ]

Powiązane tematy z artykułem: cement pucolanowy sztuczna trawa castorama unidom żywiec