Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – 7 corocznych konkursów Każdy student architektury powinien spróbować przynajmniej raz

2 lata ago

747 words

Bajki Tales 2017 Zwycięzca zawodów: Ostatni dzień / Mykhailo Ponomarenko.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Blank Space Kiedy jesteś przyzwyczajony do mrocznej szkoły architektury, przerwy mogą uderzyć cię jak deszcz w ciepły dzień, na początku fajnie, ale dość szybko denerwują.
Podczas gdy pierwsze dni mijają, gdy nadrabiasz utracony sen i bujną obserwację Gry o Tron, zdajesz sobie sprawę, że wkrótce będziesz szalony z niczym, aby wchłonąć całą swoją nowo odkrytą energię.
To tutaj nadciągają konkursy architektoniczne przydaje się.
Stanowią one konstruktywny punkt wyjścia, a jednocześnie są głęboko wciągające, dzięki czemu odsuwają Cię od beznadziejnie odświeżającego Youtube, aby sprawdzić, czy Buzzfeed przesłał nowe wideo.
Poza tym fakt, że nie jesteś już ograniczony przez kierownictwo twojego studia-lidera lub programu szkolnego, pozwala ci na twórczy eksperyment.
W różnych konkurencjach międzynarodowych w dowolnym momencie możesz wybrać, w zależności od indywidualnych zainteresowań i czasu, który chcesz poświęcić.
Jednak sama liczba dostępnych konkursów może być również bardzo myląca.
Oto lista siedmiu najbardziej prestiżowych konkursów architektonicznych dostępnych dla studentów: 1.
120 godzin: Projektowanie z krótkim terminem 2017 Zwycięzca: INN N OUT VILLAGE / Agnieszka Kołacińska i Jakub Andrzejewski.
Zdjęcie dzięki uprzejmości 120 godzin Zazwyczaj biegnie: pod koniec lutego.
Ten międzynarodowy konkurs kierowany przez ucznia wykorzystuje unikalny format, w którym uczestnicy otrzymują zaledwie 120 godzin od opublikowania briefu do terminu składania projektów, aby rozwiązać złożone i społecznie istotne zadanie.
Organizowane niezależnie przez studentów z Oslo School of Architecture and Design, 120 godzin działa na zasadzie non-profit – nie pobiera opłaty za uczestnictwo – i opiera się na tematach tematycznych.
W tym roku w konkursie wzięło udział 3024 uczestników z 79 krajów, a zwycięzców wytypowało jury pod przewodnictwem architekta-akademickiego Jana Olafa Jensena.
Bajki: Konkurs na Architektoniczne Opowiadanie 2017 Zwycięzca: Ostatni dzień / Mykhailo Ponomarenko.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Blank Space Zwykle działa: wrzesień.
December.Organizowane przez nowojorską platformę internetową Blank Space Fairy Tales zaprasza architektów, projektantów, pisarzy, artystów, inżynierów, ilustratorów, studentów i inne twórców do zgłaszania własnych unikatowych bajek architektonicznych.
Pomyślny wpis tworzy tekstową narrację przez pięć obrazów w najbardziej spektakularny sposób.
eVolo: Konkurs Drapaczy Roku 2017 Zwycięzca: Mashambas Skyscraper / Pawel Lipiński, Mateusz Frankowski.
Zdjęcie dzięki uprzejmości eVolo Zwykle działa: lipiec.
Luty.
Założony w 2006 r.
Przez czasopismo poświęcone architekturze i projektowi eVolo, doroczny konkurs wieżowców jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród na świecie dla architektury wysokich budynków.
Zadaje następujące pytania: Co to jest wieżowiec w XXI wieku.
Jakie są historyczne, kontekstowe, społeczne, miejskie i środowiskowe obowiązki tych mega-struktur.
eVolo rozpoznaje wybitne pomysły, które na nowo definiują projekty wieżowców poprzez wdrażanie nowatorskich technologii, materiałów, programów, estetyki lub organizacji przestrzennych.
Architekci, studenci, inżynierowie i projektanci z dowolnego miejsca na świecie mogą wziąć w nim udział.
4.
Architektura na zero: Konkurs na projekt Zero-Net-Energy 2016 Zwycięzca: Energized Canopy / Romain Dechavanne.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Architecture at Zero Zwykle działa: maj.
Styczeń.
Ta konkurencja, obecnie w siódmym roku, została pomyślana jako odpowiedź na cele dotyczące zerowej energii netto określone przez California Public Utility Commission (CPUC) w swoim sprawozdaniu z 2008 roku.
Wyzwanie polega na stworzeniu energooszczędnego projektu, a końcowy przegląd obejmuje ocenę technicznych elementów projektu.
Architektura na Zero jest otwarta dla studentów, architektów, architektów krajobrazu, urbanistów, inżynierów i projektantów w dowolnym miejscu na świecie, a rejestracja studentów jest bezpłatna.
W tym roku do 25 000 $ w łącznej puli nagród zostaną przyznane uczniom i zawodowym zwycięzcom.
Konkurs Dencity: Przebudowa nieformalnych osiedli 2017 Zwycięzca: Palestyna: Prawo do wody / Majed Abdulsamad, Jun Seong Ahn, Maria Isabel Carrasco, Haochen Yang.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Shelter Global Zwykle działa: styczeń.
April.Organizowana przez interdyscyplinarną organizację non-profit Shelter Global, celem tego konkursu jest promowanie nowych konceptualnych pomysłów na to, jak lepiej radzić sobie z rosnącą gęstością nieplanowanych miast.
Uczestnicy są proszeni o rozważenie, w jaki sposób projekt może wzmocnić społeczności i pozwolić na samowystarczalną przyszłość.
Konkurencja ogranicza ograniczenia dla uczestników, aby dać im swobodę myślenia w najbardziej kreatywny sposób: nie ma ograniczeń w odniesieniu do strony, programu lub rozmiaru.
Architekci, studenci, inżynierowie, projektanci, myśliciele, organizacje pozarządowe i organizacje są zaproszeni do udziału
[hasła pokrewne: belmeb izdebnik, unidom żywiec, sztuczna trawa castorama ]

Powiązane tematy z artykułem: belmeb izdebnik sztuczna trawa castorama unidom żywiec