Skip to content

Nowoczesna architektura : Propozycja Blurry Wall / Yaohua Wang, Scott Chung, Qing Cao i Lennard Ong

2 lata ago

464 words

Dzięki uprzejmości Yaohua Wanga, Scotta Chunga, Qing Cao i Lennard Ong A wall jest warunkiem binarnym: in / out, old / new, here / there.
Blurry Wall, propozycja kompleksu kultury w Nanjing w Chinach, jest projektem, który miesza te rozróżnienia poprzez sprzeczne doznania cielesne.
Intencją członków zespołu, Yaohua Wanga, Scotta Chunga, Qing Cao i Lennarda Onga, jest dostrojenie architektury do instrumentu, który kieruje różnymi miejskimi energiami przez nie przepływającymi, zacierając granice między nimi.
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
W związku z historycznym murem miasta Nanjing coraz więcej ścian jest rozrzuconych na miejscu.
One przechylają się i przechodzą w siebie, tworząc rozmytą ścianę.
Ich rozmieszczenie dostosowuje się do miejsca: każda rozmyta ściana zaczyna się od obwodu, ale zbiega się w punktach intensywności określonego programu (teatr, apartamenty itp.) Lub dużych komór.
Ich orientacja jest ukłonem w stronę pierwotnej ściany, zacierając rozróżnienie między starym a nowym.
Dzięki uprzejmości Yaohua Wanga, Scotta Chunga, Qing Cao i Lennarda Onga rozróżnienie pomiędzy statycznym i płynnym programem jest również niewyraźne: niektóre ściany opadają, tworząc krągłe krążki, tworząc skróty między różnymi programami, utrzymując formalną spójność rozmytej ściany.
Wzdłuż jednej osi, silne perspektywy wizualne korytarzy sugeruje rozmyte paski zróżnicowane wykorzystanie.
W drugiej, logika wizualna odwraca się, a jedna jest bombardowana swobodną perspektywą działań nakładanych na siebie nawzajem.
Celem jest stworzenie wizualnego środowiska odzwierciedlającego złożoność miejskiej orkiestry.
Dzięki uprzejmości Yaohua Wanga, Scotta Chunga, Qing Cao i Lennarda Onga idea orkiestry miejskiej została wzmocniona przez akustyczne przetwarzanie rozmytych ścian: niektóre korytarze są tunelami echa, które zwielokrotniają energię akustyczną działań wewnątrz.
W ten sposób można usłyszeć czynności na drugim końcu komory, nawet nie będąc w stanie jej zobaczyć.
Inne są stłumione, tworząc bardziej intymne środowiska akustyczne.
Dzięki uprzejmości Yaohua Wanga, Scotta Chunga, Qing Cao i Lennard Ong, naszym zamiarem jest wyobrażenie sobie architektury jako instrumentu miejskiego granego w klucz ściany.
Bawiąc się różnymi znaczeniami ścian, chcieliśmy połączyć różne wykonania i działania miejskiej sceny.
Jednakże, jak każdy inny instrument, jest on obojętny do czasu, gdy publiczność obejmie go i bawi się nim z radością i rozmachem.
Dzięki uprzejmości Yaohua Wanga, Scotta Chunga, Qing Cao i zespołu projektowego Lennard Ong: Yaohua Wang, Scott Chung, Qing Cao i Lennard Ong Lokalizacja: Nanjing, Chiny Strona: Obszar pomiędzy historycznym murem Nankinu a współczesną dzielnicą Program: Kompleks kulturowy – Teatr, Creative Studios, parking, rynek, sport itd.
Rozmiar: 8000 m.
Zakończenie: 2011
[hasła pokrewne: castorama gliwice, megamot brzesko, contbus kontakt ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama gliwice contbus kontakt megamot brzesko