Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Alvaro Siza – Galicyjskie Centrum Sztuki Współczesnej za pośrednictwem obiektywu Fernando Guerry

11 miesięcy ago

297 words

Poniższe zdjęcie autorstwa Fernando Guerra koncentruje się na Galicyjskim Centrum Sztuki Współczesnej, projekcie portugalskiego architekta Álvaro Siza Vieira.
Znajdujące się w hiszpańskim mieście Santiago de Compostela Galicyjskie Centrum Sztuki Współczesnej powstało w 1993 roku.
Deklarowana horyzontalność i szacunek dla otaczających budynków i struktury miejskiej są konfigurowane w najbardziej niezwykłych gestach tego projektu.
Solidne i surowe woluminy tworzą granice obszaru na ulice, z odejmacjami, które umożliwiają dostęp do nich.
Centrum posiada kilka stałych i tymczasowych sal wystawowych, audytorium, bibliotekę, kafeterię i pomieszczenia administracyjne.
.
Fernando Guerra | FG + SG.
Fernando Guerra | Granulat FG + SG jest stosowany do mieszania z otoczeniem, z materiałem starzonym wraz z budynkiem, przypominającym sąsiednie budynki, które również są zbudowane z tego samego materiału.
Wewnątrz Siza skupiła się na trzech głównych materiałach: granicie, marmurze i drewnie, z trzeźwością, która pozwala na czytelne odczytanie objętości.
Rzeźbiarskie detale tarasu i obecność światła we wnętrzu dopasowują się do każdej atmosfery podczas przemieszczania się między pomieszczeniami.
.
Fernando Guerra | FG + SG Według architekta budynek jest skonfigurowany jako struktura podłużna zorientowana w kierunku północ-południe, złożona z dwóch wysokości i objętości z trzema planami w kształcie litery L, które przenikają się na południowym końcu, tworząc trójkątny pośredni dziedziniec.
Średnia wysokość tomów pokrywa się z sąsiednimi budynkami, klasztorem i kościołem.
Objętość pełni rolę pośredniczącą między różnymi skalami otaczających budynków.
.
Fernando Guerra | FG + SG Pełna fotografia w galerii poniżej: Referencje: Centro Galego de Arte Contemporánea.
Álvaro Siza.
1993.
Dostępne tutaj.
[hasła pokrewne: cement pucolanowy, sztuczna trawa castorama, unidom żywiec ]

Powiązane tematy z artykułem: cement pucolanowy sztuczna trawa castorama unidom żywiec