Skip to content

Budownictwo i architektura : Nitehawk Cinema and Apartments / Caliper Studio

2 lata ago

545 words

Ty Cole Chociaż projekt ten jest znany przede wszystkim jako pierwszy filmowy dom w Wiliamsburgu, to obecnie jest to rozbudowany 23-metrowy kwadratowy budynek mieszany z trzema piętrami apartamentów mieszkalnych nad kinami, barami, kawiarnią i komercyjną kuchnią mieszczącą się w zmodernizowanej cegle magazyn poniżej.
Wszystkie mieszkania mają dostęp do przestrzeni na zewnątrz w postaci prywatnych tarasów na poziomie penthouse i dostęp do wspólnego dziedzińca na piętro niżej.
Caliper Studio zaprojektował wszystkie etapy projektu od najwcześniejszych studiów projektowych po proces budowy.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Poza projektowaniem teatru i apartamentów, Caliper Studio wyprodukował kilka głównych elementów budynku, w tym podłogę lobby ze stali i szkła, liniowy element markizy oraz charakterystyczną elewację z cynku i żeliwa.
.
Projekt i wykonanie fasady Ty Cole.
Ty Cole Budynek wyposażony jest w niestandardową fasadę z cynku na trzech górnych piętrach, z 2 000 odlewanych szklanych dysków podświetlanych przez niskie napięcie diod LED i ułożonych w nieregularny wzór, który przechodzi w kierunku wejścia do kina.
Nowa naturalnie zwietrzała fasada cynkowa stanowi uzupełnienie żółtej cegły istniejącej części budynku na poziomie ulicy.
Charakterystyczny wzór organiczny fasady został wygenerowany algorytmicznie za pomocą technik ewolucyjnych.
Tysiące linii RhinoScript pozwoliło na iteracyjny proces projektowania, w którym generacje wzorców były oceniane na podstawie kryteriów wizualnych (zmienność i gęstość na przykład) w ramach, które wymagały zgodności z podstawowymi ograniczeniami produkcyjnymi.
Te same niestandardowe narzędzia obliczeniowe stosowane w fazie projektowania zostały następnie skapitalizowane, aby zautomatyzować produkcję plików cyfrowych wykorzystywanych do produkcji CNC.
.
Ty Cole Building Site.
Ty Cole Istniejący budynek zajmuje cały dział między Metropolitan Avenue i North First Street, co dało możliwość nadania trzygodzinnej funkcji.
L.
kształtowanie mieszkań o różnych kształtach i taras na dachu bezpośrednio nad kinem głównym.
Wnętrza.
Ty Cole Wystrój składa się z repurposed i zabytkowych przedmiotów, z każdym teatrem i baru, biorąc pod uwagę ich własny wygląd.
Kawiarnia zawiera stare szafy fryzjerskie zamiast tradycyjnych półek alkoholowych, wypychaną na ścianę taksydermię oraz niestandardowe stoły i bankiety wykonane z odzyskanych materiałów.
Studio prop Marquee, przypominające stare kino z zapomnianej ery, oprawia bar w holu.
Dwa większe teatry mają fotele kubełkowe, pierwotnie zaprojektowane w 1950 roku przez Ford Motor Company.
Mała sala projekcyjna ma fotele uratowane ze świątyni masońskiej i dostosowane do kółek do mobilności, przydatne, gdy pokój zamienia się w salon po godzinach.
Każdy z teatrów ma specjalnie zaprojektowane, dwuosobowe podświetlane stoły, stworzone specjalnie po to, aby jednocześnie oglądać filmy i jeść bez rozpraszania uwagi.
Materiały fasadowe.
Ty Cole Cynkowe panele wykonane są z laserowo wycinanego i wygiętego wstępnie zwietrzałego cynku z VMZINC.
Szklane soczewki zostały wykonane ręcznie w Czechach.
Architekt: Caliper Studio Lokalizacja: Williamsburg, Brooklyn, Nowy Jork, Stany Zjednoczone Wnętrza / Wyposażenie: RePop Inżynier konstrukcyjny: Biuro projektowania strukturalnego MEP Inżynierowie: F Cruz Engineering PE Konsultant akustyczny: Wymiary akustyczne Konsultant A / V: G.
Iffith Laser Cutting: Maloya Laser Generalny wykonawca: Noble Construction Photography: Ty Cole
[podobne: speranza grajewo, megamot brzesko, sztuczna trawa castorama ]

Powiązane tematy z artykułem: megamot brzesko speranza grajewo sztuczna trawa castorama