Skip to content

Budownictwo i architektura : Aktualizacja: Empowerhouse wygrywa przystępność / Solar Decathlon

2 lata ago

449 words

Kontynuując nasz debiut w Decathlonie Słonecznym, wyniki najnowszej kategorii konkursu są przystępne! A tegorocznym zwycięzcą jest Empowerhouse, wspólny wysiłek studentów z Parsons The New School for Design, Milano School of International Affairs, Management and Urban Policy w The New School oraz Stevens Institute of Technology.
Z 19 uczestniczących drużyn tylko Empowerhouse i rezydencja Purdue University pozostały poniżej 250 000 $; jednak Empowerhouse osiągnął najniższe koszty budowy na poziomie 229.890 $.
mniej więcej 20 000 $ mniej niż Purdue.
Projekt został pomyślany jako prototyp w przystępnej cenie, zero zerowej obudowie jako sposób na udostępnienie zielonych technologii wszystkim.
Ściśle współpracując z Habitat for Humanity w Waszyngtonie, DC oraz Departamentem Mieszkalnictwa i Rozwoju Społeczności, uczniowie opracowali schemat, który może i będzie replikowany po dziesięciobójie.
Więcej o rezydencji, w tym wideo, po przerwie.
W trakcie całego konkursu uczniowie skupili się na stworzeniu nowego modelu przystępnej cenowo i energooszczędnej obudowy DC Habitat, która zaowocowała rezydencją, która ostatecznie zostanie zlokalizowana w niedocenianej dzielnicy DC Deanwood.
Deanwood jest placem zabaw Habitat dla rozwoju zrównoważonego modelu mieszkaniowego, a po zakończeniu konkursu Empowerhouse będzie domem dla samotnej matki z trójką małych dzieci, które po raz pierwszy odwiedziły dom na początku dziesięcioboju.
Pozostawanie w budżecie było poważnym problemem dla zespołu, a projekt został bezwzględnie przeanalizowany przez studentów w projekcie Community Development Finance w szkole w Mediolanie, a następnie stale udoskonalany, aby upewnić się, że spełni on cele budżetowe.
Ostatnia wygrana rezydencja w Decathlonie miała duży wpływ na zespół Empowerhouse, ponieważ niemiecki projekt wart 2 miliony dolarów krzyczał o efektownej, energooszczędnej technologii ze skórą paneli słonecznych, ale wydawał się być nieuchwytny dla większości potencjalnych właścicieli domów.
Zespół Empowerhouse zastosował nowe podejście do wykorzystania energii słonecznej.
Dzięki zastosowaniu zasad domu pasywnego zespół był w stanie obniżyć zużycie energii o 40% dzięki praktycznie powietrznej konstrukcji.
Super izolowany dom obejmuje izolację celulozową, potrójne okna i mikromechaniczne i inteligentne systemy elektryczne, aby zminimalizować zapotrzebowanie na energię słoneczną.
W efekcie Empowerhouse miał jedną z najmniejszych matryc słonecznych w konkurencji, co zwykle stanowi jeden z największych wydatków na zielone budownictwo.
– Te zespoły z 2011 roku pokazały, że domy słoneczne mogą być przystępne, a jednocześnie innowacyjne.
powiedział Matt Hansen, juror Konkordacyjności.
.
prawdziwie uosabia postawę zrobienia .
Dom opiera się na potrzebach rynku docelowego zespołu w kontekście miejskim: niskie koszty początkowe, niskie koszty utrzymania i niskie koszty użytkowania.
Gratulacje dla zespołu Empowerhouse! Z niecierpliwością oczekujemy jutro wyników zwycięzcy projektu architektonicznego.
[podobne: megachemie, megamot brzesko, cement pucolanowy ]

Powiązane tematy z artykułem: cement pucolanowy megachemie megamot brzesko